Dołącz do nas

Jeżeli lubisz wiedzieć dlaczego pracujesz w takich, a nie innych warunkach, jeżeli nie lubisz i nie chcesz bać się władzy, jeżeli nie brzydzisz się myśleć o pracownikach uniwersytetu jako o robotnikach lub rzemieślnikach, jeżeli uważasz, że potrafisz wyrażać solidarność z innymi pracownikami (pikietując – jeśli trzeba – na ulicy), to rozważ przystąpienie do Komisji Zakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Uniwersytecie Gdańskim.

Aby tego dokonać wystarczy:

  • wydrukować, wypełnić deklarację w 2 egzemplarzach i przekazać ją związkowcowi oraz
  • płacić składki w wysokości 25 zło miesięcznie.

Prawdziwy udział zaczyna się jednak dopiero wtedy, gdy uczestniczysz w spotkaniach, szkoleniach, akcjach solidarnościowych, negocjacjach oraz inicjujesz działania, pomagając sobie i innym. Oto kim jesteśmy.

 

DLA KOGO?
Dla wszystkich, którzy sprzedają swoją pracę, czyli wykonują działania pod nadzorem, w określonym miejscu i czasie oraz otrzymują (lub powinni) za ten wysiłek wynagrodzenie – także w postaci stypendium. Dlatego oprócz pełnoetatowych pracowników zapraszamy studentów (szczególnie tych nietradycyjnych), doktorantów, a także byłych doktorantów (ABD – All But Dissertation).

Studentom nietradycyjnym, czyli tym, którzy: opóźnili swoje przyjście na studia, pracują w pełnym wymiarze godzin lub mają na swoim utrzymaniu osoby zależne (rodziców lub sami są rodzicami), będziemy starali się pomóc w integracji, organizacji opieki nad dziećmi oraz stosowaniu przysługujących praw.

Doktorantom, szczególnie byłym, będziemy starali się pomóc w organizacji dostępu do bibliotek i baz danych, uznaniu ciągłości ich afiliacji (od skrzynki mailowej po utrzymanie braku opłat), a także udzielimy wsparcia w celu finalizacji rozprawy doktorskiej.

Pracownikom naukowo-dydaktycznym będziemy starali się pomóc w odzyskiwaniu czasu na prowadzenie badań, w szczególności uwolnić ich od administracyjnych obowiązków (m.in. związanych z rekrutacją studentów), a w zakresie dydaktyki – oddzielić egzaminowanie od nauczania.

 

 

 

 

Kontakt: komisjaug [at] gmail.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399